Renault Fluence Donanım Paketleri, Dolu ve Boş Paketleri

Renault Fluence donanım paketleri ve paket sıralaması konusunda araç alacaklar ve mevcut bu model marka aracı olanlar çokca araştırma yapılıyor. Çünkü bu model ülkemizde bir hayli tercih ediliyor. Renault Fluence donanım paketleri şu şekildedir: Fluence paket sıralaması icon, touch ve joy olarak meydana gelir. Fakat her bir paketin sahip olduğu farklı donanımların yanında standart donanımları da bulunmaktadır. Paket özelliklerine geçmeden önce Fluence’nin geçmişinden birz bahsedelim.

Renault Megane 2’nin üretiminden sonra bu modeli geliştirerek Megane 3 modeline geçmişti. Fakat Reno Megane 3 sadece hatchback olarak üretildiği için Renault kullanıcılarında yeni bir beklenti ortaya çıktı. Hem konfor hem gün şartlarını karşılayacak sedan kasa c segmentinde bir otomobil üretmemesi elzem olmuştu. Bu sebeple 2010 yılında Renault yeni modeli olan fluence’yi satışa sundu. Renault Fluence çıktığı 2010 yılından itibaren 2010 ile 2016 yılları arasında kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görerek Türkiye’nin en çok satılan otomobil modellerinden bir tanesi olmuştur. Daha sonra yerini Megane 4’e bırakmıştır. Fluence farklı yıllarda farklı paketlerle satışa sunulmuştur.

Fluence Ne Zaman Makyajlandı?

C segmenti kompakt sınıfta yer alan Fluence 2010 yılında Türkiye fabrikasında üretilmeye başlamış, 2013 yılında makyajlanmıştır. Donanım olarak “Authentique, Bold Edition, Business, Dynamique, Elegance, Expression, Extreme, Extreme Edition, Icon, Joy, Privilege, Touch, Touch Plus” paketleri vardır. ABS, dijital klima, 4 hava yastığı, elektrikli aynalar ve camlar, ESP gibi pek çok özelliğe sahiptir. 3 farklı motor seçeneği ile satılmıştır.

Renault Fluence Motor Seçenekleri

Renault Fluence 1.5 DCi Motor: En çok satılan motor seçenekleri arasında yer alan bir modeldir. Ülkemizde satılan her 100 Fluence’den 90 tanesi 1.5 dci dizel motora sahiptir. Motor gücünü incelersek güç olarak 2 farklı güce sahiptir. Bunlardan birincisi 90 beygir ve 200 Nm tork güç üretmektedir. İkincisi ise 110 beygir ve 151 Nm tork güce sahiptir.

Renault Fluence 1.6 Benzinli Motor: 1.6 litre hacminde 16 valf olan motor LPG ile uyumlu olup 110 beygir ve 151 Nm tork güç üretmektedir. Yakıt olarak da dikkati çeken motor şehir içinde 9, şehir dışında ise 5.5 litre yakıt tüketmektedir. Performans olarak oldukça iyi, çok uzun ömürlü ve sağlam bir motordur.

Renault Fluence 1.6 DCi Motor: Sadece 2013 ve 2014 yılının başlarındabu motor ile karşılaştık. Ta bir performans motoru olup, 130 beygir ve 320 Nm tork gibi yüksek güç üretmektedir. Energy DCi olarak bilinmektedir. Yakıt tüketimi de bu güce göre gayet iyidir. Şehir içinde 6, şehir dışında ise 4 litre yakıt tüketimi vardır.

Renault Fluence Şanzıman İncelemesi

Renault Fluence’nin sahip olduğu şanzımanlar hakkında bilgi vermek gerekirse 5 ve 6 ileri manuel şanzıman yanında EDC şanzımana sahip yarı otomatik vitesli seçenekleri vardır. Bahsettiğimiz bu EDC şanzıman çift kavramalı olup oldukça sessiz ve sarsıntısız bir şanzımandır. Ayrıca çok sağlam bir otomatik şanzımandır ve sağlamlığı kanıtlanmıştır.

Bu paketler ve özelliklerinden sonra kısa kısa soru cevap yapabiliriz. En çok merak edilenler arasında Fluence’nin en dolu paketi nedir sorusu gelmektedir. Bununcevabı İcon Beyond isimli paket ile karşımıza çıkar. Bununla birlikte Touch ve Icon paket karşılaştırmasını da inceleyerek bu paketler hakkında karar verebilirsiniz. Bunun için standart ve paketin sahip olduğu donanımları birlikte inceleyelim.(Şubat 2015 Kitapçığından)

Ön Tasarım: Renault logosu, yeni marka kimliğini vurgulayan parlak siyah fon üzerinde gözünüze çarpıyor. 2. LED gündüz farları: LED gündüz farları ve krom çerçeveler, ön yüzün çekiciliğini daha da artırıyor. 3. Profil: Sağlam kasa yanlarında akıcı ve dinamik çizgilere öncelik veriliyor. 4. Ön farlar: Yeni projeksiyon mercekli farlar daha güçlü ve daha keskin bir bakış sunuyor. 5. Arka tasarım: Fluence kişiliğinin ifadesi olan yuvarlak hatlı arka bölüm sağlamlık ve etkinlik hissi veriyor.

1. Renault R-Link. 7″ ekrana dokunarak ya da sesli komutlar ile onunla konuşarak yenilikçi ve pratik işlevlere erişin: multimedya, Tomtom® navigasyon,
telefon ve Bluetooth® bağlantısı. Fluence’ınızla bir kez senkronize edildiğinde, artık telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkarmaya hiç ihtiyacınız
yok, eller serbest Bluetooth ® sistemi onu otomatik olarak tanıyacak. 2. Yokuşta Kalkış Destek Sistemi (Hill holder)*. Yokuşta kalkış sırasında, sürücüye
manevra süresi bırakmak için fren basıncını otomatik olarak 2 saniye daha tutuyor. 3. Dijital gösterge. Dijital hız göstergesi, daha net, daha ergonomik. 4.
Otomatik vites kutusu. Yeni CVT X-Tronic otomatik şanzıman ile akıcı ve rahat bir sürüş. Gaza bastığınızda, bu yepyeni şanzıman her zaman kontrollü bir
yakıt tüketimi ile tüm isteklerinize anında cevap veriyor. 5. Renault Card Sistemi. Anahtarsız, zahmetsiz giriş ve çalıştırma. 6. Elektrikli Park Freni. Araç
hareket ettiğinde otomatik olarak devreden çıkar ve durduğunda devreye girer. Tek bir parmak hareketiyle fren manuel olarak aktive edilebiliyor.(*Sadece 1.5 dCi 110 bg EDC motorlu araçlarda.)

Şimdi diğer yıllara ait paketlerine bakalım.(Mayıs 2010 kitapçığından)

Arabanızla alakalı tüm sorunlar Bakım-Arıza kategorimizdeki yazıları okuyabilirsiniz. Google‘de bizi aratabilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir