Hyundai Accent Era Kronik Sorunları Var mı?

Çoğu araçlarda ortaya çıkan bazı problemler araç sahipleri tarafından tartışılmakta ve benzer problemler olduğu ortaya çıkmaktadır. Farklı kullanıcılar tarafından görülen ve ortaya çıkan bu sorunlar kronik sorunlar olarak adlandırılmaktadır. Peki Hyundai Accent Era araç kullanıcıları bu aracın hangi sorunlarını paylaşmaktadır?

  • EPS arızası: EPS’li modellerin bir çoğunda ortaya çıkan ve servisin ücretsiz çözüm sunmasıyla aşılan bir problemdir. Aracın hareket halindeylen direksiyonunun sertleşmesi EPS arızasından kaynaklanabilmektedir. Bu durumda EPS ışığı yanmakta ve düşük hızlarda direksiyon kilitlenmektedir. Servis ücretsiz değişim imkanı sunmuştur ama hala devam ediyor mu bu ücretsiz onarım-değişim bilinmemektedir.
  • Yakıt Pompası ve Şamandra Problemi: Bu sorun için Acent Era kullanıcılarının bir çoğundan şikayet gelmiştir. İlerleyen kilometrelerde araçta geç marş alma, yani 2, 3.marştan sonra (marşı bile zor alıp) çalışma durumu yakıt pompası veya şamandra çatlağından ortaya çıkan bir problemdir. Bu kronik bir sorun mu tartışılır. Çünkü kasislere hızlı girmek, yakıtın belli bir seviye altında sürekli kalması bu parçaların arızalanması-çatlamasıyla neticelenmektedir.
  • İmmobilizer Anahtar Kronik sorunu: Accent Era araç sahiplerinin belki de geç farkettikleri, sorunun kaynağını tesbit edemedikleri problemlerden biri. Teşhis için immobilizer ışığının kontrol edilmesi gerekiyor ki sürekli yanan bir ışık olmadığı için bazen atlanabiliyor bu yüzden masraf yapıldıktan sonra aaa bu immobilizerdan’mış denilen problemlerden. immobilizer arızasında araç marş alır ama çalışmaz. Çözüm için oksitlenen parça temizlenir veya anten değişimi ile çözüm sağlanabilir.

Sizler de Accent Era ile yaşadığınız sorunları yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Hyundai Accent Era Kronik Sorunları Var mı?” için bir yorum

  1. Accent Era 2007 1.6 benzinli otomobillerin Bir kaç denemede marş basma sorunun genel olarak MARŞ DİNAMOSU İÇİNDEKİ KONEKTÖR MÜ KOLEKTÖR MÜ DNENEN PARÇANIN UCUNDAKİ BURÇLARI AŞINIP, KONTAĞI CEÇÖİRDİĞİNİZDE KAÇAK YAPTIĞINDAN BAZEN BİR KAÇ DEFA BAZEN DE AKÜNÜN ÖMRÜNÜ KISALTIP ERKEN AKÜ DEĞİTİRMEYE SEBEP OLUYOR. BU SORUNU OLANLAR ÖNCELİKLE MARŞ DİNAMOSUNDAKİ O BURÇLARI KONTROL ETTİRSİN. BURÇ LAR ÇOK UCUZ 30-40 TL GİBİ AMA İŞÇİLİK BİRAZ 300-400 ALABİLİRLER. BUNU DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA ARAÇ KONTAĞI YARIM ÇEVİRMEDEN ÇALIŞYOR VE AKÜ ÖMRÜ DE UZUYOR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir