Hyundai Accent Blue Alınır Mı? Piyasası Nasıl? Hangi Motor ve paket Tercih Edilmeli

Hyundai Accent Blue sahip olduğu özellikler farklı motor seçenekleri ve dış tasarımı nedeniyle en çok tercih edilen ve tutulan araba modelleri arasında. Bu yazımızda Accent Blue piyasası ve Accent Blue Alınır Mı? konusu üzerinde duracağız.

Accent Blue Hyundai’nin Accent Era sonrası kullanıcılarına sunduğu bir araç. Accent Era gibi seri ve tutulan bir araç olmayı başaran Blue 4 donanım paketiyle piyasada bulunuyor. Özellikle Accent Era B segmentinde bir araç iken daha geniş ve konforlu üretilen blue C segmenti bir otomobil olup “Biz, Mode, Mode Plus, Prime” gibi donanım paketleri bulunuyor.

1.4 CVVT Benzinli Accent Blue Motoru: 108 beygir ve 139 Nm tork güç üreten bu motor benzinli ve özellikle kullanıcıların tercihi olan + LPG ile çok uyumlu bir motor. Şehir içinde 8, şehir dışında ise 5 litre yakıt tüketiyor. Bu da az ve seri olduğunun bir göstergesi. Serilikten bahsetmişken dizel modeli varken aslında benzinliden performans olarak çok fazla şeyler beklememek de gerek. Düz zemin için vazgeçilmeziniz olabilir ama rampalarda yüksek devir kullanım ister. Eğer 1.4 benzin/lpg’li bir accent blue alacaksanız, fiyatta sıkıntınız yoksa ticari taksi çıkması veya şirket aracı olarak kullanılmamış olmasına dikkat etmeniz uzun ömürlü bir araç almanızı sağlar. Fiyatta sıkıntı varsa bakımlı, diri çıkma da tabii ki alınır. Saterkan de bunu göz önünde bulundurarak satışını yaparsınız. Accent Blue’nun benzin motorlu olanlarında 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman kullanılmıştır.

1.6 CRDI Dizel Accent Blue Motor: Otomobillerde performans olarak enlerden olan bir motor desek abartı olmaz. Bu dizel motor tam olarak 126 beygir ve 260 Nm tork güç üretiyor. Yakıt olarak da gayet iyi denilebilir. Şehir içinde 5.7, şehir dışında ise 4 litre yakıt tüketimi var. Accent Blue’nun dizel motoru olanlarda 6 ileri düz ve 7 ileri DCT (çift kavramalı şanzıman) vites seçenekleri vardır.

İç mekan olarak Blue genişliği diyebiliriz. Ön göğüs ve kapı döşemelerinde bulunan sağlam plastik ve 465 lt gibi geniş bir bagajı ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Motorları için Eradaki performansın bir benzeri ile karşılaşırsınız. 1.4 motor kullanım ve bütçe açısından size dost olur ama asıl performansı dizel erada yakalarsınız.

Yedek parça bolluğu sebebiyle Accent Blue Al sinyali veriyor.
1.6 Performansı kesinlikle 1.4 ile kıyaslanamaz ama 1.4 dizele göre tat vermez. Daha önce küçük motor kullananlar 1.4 ten de memnun kalır.
Yüksek km dizel araçlarda bakım maaliyetleri daha yüksek olmasına karşın benzinli araçlarda her aşamada zamanında bakım sizi düşük masrafla memnun edecektir.

Blue Donanım Paketlerinden de yukarıda bilgi alabilirsiniz biz yinede kısa kısa değinelim.

Hyundai Accent Blue Biz Paket: Blue için en boş pakettir. ABS+EBD+BAS, ESP, Sürücü hava yastığı, lastik basınç göstergesi, bluetooth, elektrikli ön camlar, manuel klima, yol bilgisayarı, 14″ kapaklı jant, elektrikli aynalar gibi özellikler biz pakette mevcut olarak bulunuyor.

Hyundai Accent Blue Mode Paket : Biz donanım paketindeki donanımlara sahiptir. Biz donanım paketine ek olarak, ön yolcu hava yastığı, ön kol dayama, güneş gözlüğü kabı ve harita okuma lambası, ısıtmalı yan aynalar ve ön sis farları bulunuyor.

Hyundai Accent Mode Plus Paket : Mode paket ile hemen hemen aynı olsa da ufak farklılıklar bulunmaktadır. Mode donanımına ek olarak , Usb/aux girişi, sd kart soketi, ön koltuk arkası cep ve 16″ alaşımlı jant 

Hyundai Accent Prime Paket : Accent Blue en dolu paket hangisi sorusunun cevabını okuyorsunuz. En dolu olması en çok tercih edildiğini göstermese de güvenlik olarak sizi koruyan bir pakettir. Mode Plus donanımına ek olarak yan ve perde hava yastıkları, hıza duyarlı kapı kilitleme mekanizması, dijital klima, yan aynalarda sinyal, projeksiyon tip lambalar ve  led pozisyon lambaları

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir