Hyundai Accent Blue En Çok Tutulan Modelleri

İkinci el fiyatı uygun olan araçlardan görünüm olarak da iyi olsun diye düşünürseniz ihtiyaçlarınızı karşılayacak araçlardan biri şüphesiz Accent Blue olacaktır. Yakıt, performans, güvenlik, fiyat olarak düşünüldüğü zaman uygun araçlar arasında yer alan Accent Blue biz, mode, mode plus ve prime paketleriyle 1.4 ve 1.6 (manuel-otomatik) motor seçenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Araçlarda paketlerin doluluğu ve araç model yılı arttıkça fiyatın da artacağını biliyoruz. Hyundai Accent Blue araçlardan en fazla tercih edilenlerine bakacak olursak güvenliği üst seviyede tutan en dolu paketi PRIME ön sırada yer alır. Maalesef günümüzde fiyat güvenliğin önüne geçtiği için fiyat kriteri koyanlar için BIZ veya MODE paketlerinin de çok tercih edildiğini görmekteyiz.

Paket olarak en dolu ve en boş paketlere yukarıda değindim ama tekrar etmek gerekirse doludan boşa güvenlik paketleri BIZ, MODE, MODE PLUS ve PRIME paketleridir.

Motor Olarak Tutulan Accent Blue Seçenekleri

Motor olarak da Hyundai Accent Blue Motor özellikleri yazımızda motor teknik özelliklerinden bahsettik. Dikkat edersek 1.4 motorların 2011-2013 yılları arasında 108 HP, 1.6 motorların ise 128 HP beygir gücü olduğu görülmektedir. 2014 ve daha üst modellerde 1.4 motorların 100 HP olan beygir gücü aynı modellerin 1.6 motorlarında 136 HP’ye çıkarılmıştır.

2011-2013 modellerde 1.4 araçların beygir ve tork olarak 2014 ve üstü Accent blue araçlardan daha kuvvetli olduklarını görüyoruz. 100km/sa hıza ulaşmasının da bu sebeplerle daha iyi olduğunu ifade edebiliriz. Bu araçların manuelin 5 ileri vitestir.  Bu durumun 2014ten sonra 6 ileri olarak revizyona gitmiş olması üst modellerde 1.4 motorları tercih edilme noktasında ön plana çıkarmıştır.

1.6 motorların 2011-2013 modelleri ve 2014 ve üstü modellerindeki güç farkı açıkça ortadadır. Bu sebeple 1.6 motorlar 1.4 motorlara kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Sizler de yorumlarınızla Accent Blue alacaklara tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

2014 Sonrası için Accent Blue Motorlar Yorumları

1.4 MPI Benzinli Motor 100 beygir gücü ve 133 Nm tork üretebilen yeni 1.4 D-CVVT benzinli motor, düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonu değerleriyle hem ekonomik hem yüksek performanslı hem de çevrecidir.

136 beygir gücü üreten 1.6 CRDi motor, 4 litreye kadar düşebilen yakıt tüketimi sayesinde daha üst segmentteki rakipleriyle dahi rekabete girebilir.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir