Otomatik Hyundai Accent Era Motorları ve Şanzımanı

Accent era otomatik vites düşünenler için Otomatik Hyundai Accent Era  teknik bilgileri ve detaylarını aktarmaya çalışacağız. Accent era araçlarda otomatik vites de oldukça fazla tutulmakta ve uzun ömürlü olduğu kullanıcılar tarafından ifade edilmektedir. Alacağınız otomatik era 2.el olduğu için burada dikkat edeceğiniz nokta şüphesiz bütün ikinci ellerde olduğu gibi sağlam ve bakımlı bir ikinci el olmasıdır.

5 İleri Otomatik vitese sahip 1.5 CRDI Otomatik Accent Era 110 HP beygir ve 240 Nm tork gücü ile gayet çevik bir araçtır. Eralarda 1.5 motor dizeldir. Şehir İçi Ortalama Tüketim 7.7 lt Şehir Dışı Ortalama Tüketim 4.8 lt ve ortalama -Karma- Yakıt Tüketimi 5.9 lt ile yakıt tüketimi de ideal bir araçtır.

5 İleri Otomatik vitese sahip 1.4 accent era 97 HP beygir ve 125 Nm tork gücü ile benzinli yakıtlar arasında çok performans aracı olmasa da dayanıklılığıyla bilinen bir motora sahiptir. Şehir İçi Ortalama Tüketim 10.2 lt Şehir Dışı Ortalama Tüketim 6.1 lt ve ortalama -Karma- Yakıt Tüketimi 7.6 lt ile yakıt tüketimi noktasında benzinli araçlara kıyasla kötü saılmaz.

5 İleri Otomatik vitese sahip 1.6 accent era 112 HP beygir ve 1146 Nm tork güce sahiptir. Bu gücü ile 1.4 e göre daha iyi performans sağlamaktadır. Şehir içi yakıt tüketimi; 9.8 lt/100 km, Şehir dışı yakıt tüketimi; 6 lt/100 km, Ortalama Yakıt tüketimi; 7.4 lt/100 km değerleri bulunmaktadır.

Kia-Hyundai otomatik vites araçlarda genel olarak tam otomatik şanzımanlar ve çift kavramalı şanzımanlar kullanıyorlar. “DCT” ismindeki şanzımanlar çift kavramalı şanzımanlardır. Özellikle Hyundai Getz ve era da 4 vites iç içe geçmiş dişilerden oluşan eski tip şanzımanlar kullanılmıştır. Bkz şanzıman yorumları Daha net ifade edecek olursaj Hyundai geleneksel tork konvertörlü tam otomatik şanzıman kullanır. Bu şanzıman yağ basıncı prensibiyle çalışır ki özellikle kuru tip ( dsg ) şanzımanlara göre oldukça konforlu, başarılı ve pürüzsüzdür. Bu özelliğiyle çok sorun yaratmaz ve sizlere masraf olmaz.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir