Conta Yanığı Masrafı Nedir? Contası Yanık Araç Alınır mı?

Kendi aracınızda veya satın alacağınız ikinci el araçta conta yanığı var. Conta yanığı masrafı nedir, kaç lira masraf tutar gibi sorular aklınızı karıştırıyor. Peki contası yanık araçta karşılaşabileceğiniz durumlardan bahsederek bu durumu açıklayalım.

Conta yanması contanın deforme olmasından kaynaklı başınıza geldi ve bu durumu çabuk farkettiniz. Motor bloğuna, motora zarar vermeden conta yanığının başlangıcında ilk evrelerinde bu durumu anlamak sizi büyük masraflardan kurtaracaktır. Üst kapak contasını değiştirirken mutlaka rektefiyeciye de üst kapak gönderilerek ölçüm yapılmalıdır. Olması gerekenden fazla eğiklik var ise mutlaka taşlama işlemi ile düzleştirilmelidir. Böyle bir durumda 500-1000 TL arası bir masrafla aracınız eski performansına kavuşacaktır. Bu masraflar taşlama ücreti, işçilik, yağ değişiminden ibarettir. arabanızla alakalı tüm sorunlar Bakım-Arıza kategorimizdeki yazıları okuyabilirsiniz. Google‘de bizi aratabilirsiniz

Fakat araç conta yaktı bu durumda kontrolsüz bir şekilde halde araç kullanılmaya devam edilirse yağ pompası, termostat gibi su ve yağın geçtiği pahalı parçalar da zarar görerek tamirat-değişim isteyecektir ki bu da masraflarınızı ciddi oranda artıracaktır.

Contası Yanık Araç Alınır mı?

Alacağınız araç contası yanık, size sadece taşlanıp conta değişecek şeklinde bilgi verildi ve bundan dolayı da ücretten bin TL düşüldü, ALMAYIN. Conta yanık bir aracın masrafının ne çıkacağı, hangi parçalarının değişim göreceği, başka sorunlara yol açıp açılmadığı gibi detaylar önemlidir ki tamiri beklediğiniz fiyattan daha da fazla çıkabilir.

Alacağınız aracın contası değişmiş ve bu şekilde satılıyor. Bu durumda da dikkatli olmalısınız. Conta değişimi ile sorun giderilmediyse blokta çatlak varsa, conta yanığı farklı sorunlara neden olmuşsa değişen conta yine başınıza sorun olacaktır. O yüzden contası yeni değişmişse ve almaya sıcaksanız conta değişimi yapan ustayla durumu görüşün, orjinal parça kullanıldığından emin olun, başka sorunların olmadığını ustanızdan öğrenin.

Conta değişimi üzerinden yıllar geçmiş ve sorun yoksa başarılı bir işlem yapılmış anlamına gelir. Aracınızı ekspertiz yaparak motor kontrolünden geçirin, her ihtimale karşı dikkatli davanın ve öyle satın alın.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir