Kilometresi Düşürülmüş veya Oynanmış Araç Nasıl Anlaşılır?

Aracın kilometresi düşürülmüş ve bu bilgi satarken saklanmış ise aracın bu kusurunu gizleyen kişi suç işlemiş olur. Dolayısıyla kilometresi düşürülmüş araçta asıl sorun kilometrenin düşürülmesi değil bunun saklanması gizlenmesi olayıdır. Özellikle çok el değiştirmiş araçta sık rastlanan bir durum kilometre oynama veya düşürme durumu. Öyle ki bazen satan kişi bile bilmiyor sonradan öğrenebiliyor.

Km düşürülmüş araç muayeneden geçer mi? Km düşürülmüş araç aldım nasıl satabilirim Kilometresi düşürülmüş araç nasıl düzeltilir Araç beyninden km sorgulama Araç km nasıl düşürülür ABS beyninden km düşürme Araç km düşürme cezası Araç km Düşürme cezası gibi sorular Kilometresi Düşürülmüş veya Oynanmış Araç ile ilgili en çok merak edilen konular arasında. Peki kilometre kontrolü nasıl yapılır? Hangi kayıtlar orijinal kilometreyi gösterir? arabanızla alakalı tüm sorunlar Bakım-Arıza kategorimizdeki yazıları okuyabilirsiniz. Google‘de bizi aratabilirsiniz

Kilometresi Düşürülmüş Oynanmış Araç Nasıl Anlaşılır?

  • Yetkili servis kayıtları: Araç yetkili servisleri aracın muayene kaytıtlarını onlarca yıl tutmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse 2023 yılında 2015 model A marka araç alacak bir kişi A marka yetkili servisini arayarak durumu izah edip şasi numarasını vererek hangi yılda kaç kez hangi km de servise girdiğini öğrenebilir. Bazı servisler telefonda vermeyebilir böyle durumda araç alacağınız zaman araçla giderek servisten yine yetkili servise giriş kilometrelerini öğrenebilirsiniz.
  • Araçların plaka ve şasi numaralarından 5664 sorguları yapılmalıdır. Burada plaka yerine şasi numarasından kontrol etmeniz size daha doğru sonuç verecektir.
  • Araç şirket tarafından kullanılmış ise ve sigorta kayıtlarında görünüyorsa km düşürülmüş olma ihtimali çok yüksektir.
  • PTT HGS uygulaması ile kilometre kontrolü yapılmalıdır. Bu kontrolde aracın muayene giriş yılları ve kilometreleri size gösterilmektedir.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir