Araba Camında veya Kaportasındaki Silikon Lekesini Temizleme Yöntemleri

Aracınızın herhangi bir parçasında bağlantı olarak silikonu hiç kullandınız mı? Bazen bu durumla karşılaşılabilmektedir. Örneğin araç ön camı alt plastikleri bazı araçların deforme olduktan sonra silikonla yapıştırılmaktadır. Bunun gibi silikon işlerinde özenli davranmazsanız elinize değen silikon sadece linizde kalmaz. Aracın camına, kaportaya da değebilir ki başınıza geldiyse ne kadar zor bir durum olduğunun farkındasınızdır. Peki Araçtan silikon nasıl çıkar? Araba Camında veya Kaportasındaki Silikon Lekesini nasıl temizleyebiliriz?

Özellikle yaz güneşinde aracınız kalıyorsa sıcak bir günde silikonları pasta ile daha kolay çıkartabilirsiniz. Araba camından veya kaportadan silikon lekesini çıkarmak için ısı tabancası veya saç kurutma makinesi en çok kullanılan yöntemdir. Önce silikonlu bölge ısıtılır, yumuşayan silikon da pasta ile çok kaba davranılmadan oval bir şekilde silinerek temizlenir.

Eğer leke araç camındaysa dikkatli olmak kaydı ile maket bıçağının sadece ucunu yatay bir şekilde tutarak silikonu camı çizmeden temizleyebilirsiniz. Kaportada çizilme durumuna karşın jilet, maket bıçağı gibi nesneleri önermiyoruz. Bunun haricinde izopropil alkol ya da silikon sökücüler kullanarak da daha kolay bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir