Accent Era Donanım Paketleri

ABSli, ESPli, Hidrolik Direksiyonlu ve farklı diğer özellikleriyle Hyundai Accent Eranın pek çok donanım paketi bulunmaktadır. Bu yazımızda Accent Era’nın donanım paketlerini sizlere aktaracağım.

Accent era için Eco, Start, Start Eco, Start Klm, Team, Team ABS, Team ABS Çft, Expo, Select, Expo Gold, Style, Expo Platinum, Style Sport , Mode, Prime, paketleri mevcuttur.

Hyundai, Accent Era için yukarıdaki paketler farklı yıllarda farklı özelliklerde piyasaya sunduğu için farklı model accent eraların aynı paketlerinde bile bazen farklı donanımlar olduğu görülmektedir.

Paketlerden ve paket donanımlarından aşağıda bahsetmeye çalışacağım ama aracı alırken extra olarak donanım ekleten, yıl farkı gibi nedenlerden dolayı aynı paketler arasında bile farklılıkları görebilirsiniz.

Accent Era Start Paketi Donanımları

Tek hava yastığı bulunan start pakette en çok eleştirilen yönlerden biri de belki budur. Sadece şoför hava yastığı ile güvenlik açısından geride kaldığını söyleyebiliriz. Ebd destekli abs fren sistemi olan pakette yıllara göre Esp(elktronik stabilize proğramı) ve hidrolik direksiyon tercih edilmiştir.

4 cam otomatik olması artık özellikten mi bilmiyorum. Ama bununla birlikte uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm klima(otomatik buğu giderme modlu) arka sis lambası bu pakette bulunan diğer özellikler. Bahsettiğim gibi yıllara göre ve alındığında takıldığı extralara göre farklılıklarla karşılaşabilirsiniz. Direksiyonda düğme, ön sis farları, 12volt çıkışı, içeriden bagaj açma bu pakette bazı araçlarda gördüğümüz çoğunda da görmediğimiz kısımlar.

Accent Era Team Paketi Donanımları

Accent Era’nın en çok karşılaştığımız, belki de en çok üretildiği için en çok satılan modellerinden biri. Era Team paketinde EPS ve hidrolik direksiyon ile karşımıza çıkıyor. Özellikle 2007 Temmuz sonrası üretimlerde hidrolik direksiyonla karşılaşmaktayız.

Bu modelde de tek hava yastığı bulunmaktadır. Ama buna rağmen araç satışlarında 1.önceliğin bütçe olması aracın satışlarında bir engele sebep olmamıştır. Klima(otomatik buğu giderme modlu), 4 cam otomatik kaldırma ve indirme gibi özellikler bütün paketlerde karşılaştığımız özellikler. Team paketi Start paketten ayıran en önemli özelliklerden biri direksiyondan kumandalı radyo-mp3 çalar olmasıdır.(2007 kasım ayından itibaren usb’li)

Bununla birlikte ön ve arka sis farları 185/65/14 H sınıfı lastik ile dış donanım olarak start paketten ayrılıyor. Mavi ve kırmızı ışıktan oluşan ışıklı hararet göstergesi İmmolibizer, İsofik çocuk koltuğu bağlama sistemi bu paketin diğer özellikleridir.

TEAM ABS modelinde de bu özelliklere ilave olarak ABS fren sistemi vardır. Yine yıllara bağlı olarak 4 teker disk ve ön 2 disk arkalar kampana olan araçlar da vardır.

2010 ve üstü Team paketlerde güvenlik açısından araç biraz daha geliştirilerek çift hava yastığı ile üretim bandından çıkmıştır.

Accent Era Select Paketi Donanımları

Bazı konuşmalarda Accent Era’nın en üst en dolu paketi select paket gibi ifadeler gelmektedir, yanlış mı? Hayır ama oğru da diyemeyiz. Çünkü Select paket 1.4 motor benzinli versiyonun en üst donanımıdır.

Çift hava yastığının yanında dijital klima ile dolu bir paket olduğunu gösteren Select Pakette dijital klima bulunuyor. 2007 yılının Temmuz üretiminde sonra bu araçlara eklendi. Yine belirttiğimiz tarihten önce EPS olan direksiyon bu tarihten sonra hidroliğe geçiş yaptı. 2009 model ve altında bu paketlerde hararet göstergesiyle karşılaşmaktaydık, bu yıldan sonra mavi-kırmızı ışık hararet göstergesi tercih edilmiştir.

Gövde rengi,elektrikli,ısıtmalı dış aynalar kullanılan select pakette 3 satırlı yol bilgisayarı(2008’in 2. yarısından sonra yol bilgisayarından dış ısı göstergesi çıkarılmıştır)da bulunmaktadır.

Sürücü koltuğunda kolçak, arka koltuk ortasında katlanıp açılabilen kol dayama ve bardaklık, harita okuma lambaları, harita okuma lambalarının yanında gözlük koyma kabı gibi detaylarıyla da rahatlık açaısından Accent Era’yı cazip kılan özellikler Select paketin farkı olmuştur.

Accent Era Style Paketi Donanımları

1.4 benzinli motorların en üst paketleri Select Paket iken 1.6 benzinli motora sahip Hyundai Accent Era’nın ve dizel motorluların en dolu paketi de Style Pakettir. 2007 yılında tüm donanım paketlerde ufak değişiklikler yaşayan Accent Era Style pakette de 2007 yılının 2.yarısına kadar ebd destekli abs opsiyonel olaral müşterilere sunuluyordu, Temmuz ile birlikte abs fren sistemi ile 4 teker disk fren standart oldu. Style pakete sahip eralar 2007 nin 2.yarısına kadar eps(hıza duyarlı elektrikli servo direksiyon), daha sonraki tarihlerde ise hidrolik direksiyon olarak üretilmiştir.

10 hava yastığı ile güvenliği ön plana çıkaran 1.6 motor Accent era style pakette otomatik buğu giderme modlu djital otomatik klima, usb’li direksiyondan kumandalı radyo-mp3 çalar ve buna bağlı 6 hoparlör, ön ve arka sis farları, uzaktan kumandalı merkezi kilit-alarm ile kullanıcılarına merhaba dedi. Accent era diğer araçlara kıyasla hararet göstergesini bir fazlalık olarak değerlendiriyor ki 2009 yılına kadar bulunan bu göstergeyi 2009 dan sonra mavi ışıklı göstergeyle değiştirmiştir.

Dolu paket olunca konfor da ön plana çıkıyor. Sürücü koltuğuna kolçak yine yolcu konforu için arka koltuk ortasında katlanıp açılabilen kol dayama ve bardaklık, tepe lambaları ve gözlük kabı, elektrikli sunroof gibi özellikleri de bünyesinde barındırmıştır.

Accent Era Diğer Donanım Paketleri

Accent Era bir yıl gibi kısa bir süre için piyasaya sürüp çektiği paketlerle de kendinden söz ettiren bir araçtır. Bu paketlere bakacak olursak
Accent Era Expo Gold Paketi (2009) direksiyonda kumanda olmayan bu pakette ön ve arka sisler, dijital klima, tercihen koltuk ısıtma gibi opsiyonlarla sunulmuştur.
Accent Era Expo Platinum (2009) direksiyonda kumanda olmayan bu pakette ön ve arka sisler, dijital klima, tercihen koltuk ısıtma gibi opsiyonlarla sunulmuştur. Manuel hararet göstergesi, sürücü koltuğunda kolçak bulunmaktadır.
Accent Era Style Sport (2010) Sadece 1.6 benzinli ve dizel motor seçeneklerinde bulunan style sport donanım seçeneği style paketine ilaveler yapılmıştır. Sport maşpiyel ve bagaj üzeri sportif rüzgarlık ilavesi ila nadir sayıda bir pakettir.

2011 Yılından sonra Mode ve Prime paketleri de Accent era da yer edinmiş donanım paketlerdendir. Start paketteki gibi tek hava yastığı içeren mode pakette direksiyonda kumanda, ön ve arka sisler, EBD destekli abs ve esp kullanılmıştır. Prime pakette ise EBD destekli abs ve esp ile birlikte çift hava yastığı, dijital klima, direksiyonda kumanda vardır.

ŞASİ NO ile PAKET SORGULAMA

Araç paketinizi şasi no ile sorgulayabilirsiniz. Şasi numarası için ruhsattan faydalanabilirsiniz. Kasko poliçenizden faydalanabilirsiniz. Veya e-devlet üzerinden kasko poliçenizi görüntüleyip şasi no kopyalayabilirsiniz. BURADAN

Hyundai accent aracınızın şasi numarasını kopyaladıktan sonra buradaki linke tıklayınız. Gönüllü Geri Çağırma Sorgulama sayfasında şasi numarası yazarak sorgulama yaptığınızda paketinizi öğrenebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir