Skoda Octavia 2024 Donanım Paketleri ve Teknik Özellikleri

Üretildiği günden şimdiye satış sayısı 7 milyonu aşan Octavia makyaj operasyonu sonrası daha modern ve çekici bir görünüme kavuşmuş. Tasarımda yapılan ufak değişiklikler, aracın daha zarif ve sportif bir görünüm kazanmasına yardımcı olmuş. Özellikle, yeni ön ızgara, farlar ve tamponlar oldukça dikkat çekici.

8 farklı donanım paketiyle farklı donanımları bünyesinde barındıran Octavia’nın güncel paketleri ve donanımlarını sırasıyla aşağıda paylaştık.

Donanım Paketleri

Elite, Premium, Prestige, Sportline, Combi, RS, Combi RS, Combi Scout donanım paketlerine sahip olan Octavia’nın bu pektlerinde yer alan donanımlar şu şekilde:

Makyajlı Skoda Octavia 2024. Skoda’nın C segmentindeki temsilcilerinden Octavia makyajlanarak yeni yüze kavuştu. Makyajla beraber yukarıda belirttiğimiz pek çok yeni donanım da araçta kendine yer buldu. Dış hatlarda değişiklikler yaşandı ; ön-arka tampon tasarımı, radyatör ızgarası yeni tasarıma kavuşurken, ikinci nesil LED Matrix farlar, yeni tasarıma sahip LED stoplar uygulanmış. Yeni tampon tasarımı nedeniyle Octavia Sedan ve Combi modellerinin uzunluğu 9 mm artarak 4.698 milimetreye ulaşmış. Markanın imzası haline gelen ön far grubunun iç kısmında, ayırt edici bir mavi renk veren benzersiz kristal element olan Crystallinium da dikkat çeken detaylardan bir tanesi.

Skoda Octavia 2024 motor seçenekleri

Škoda Octavia, dört benzinli ve iki dizel olmak üzere bir dizi gelişmiş dört silindirli motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. 115 HP’lik benzinli ve hafif hibrit 1.5 TSI motorlarının yanı sıra 150 HP’lik benzinli veya hafif hibrit 1.5 TSI motorlar sunuluyor. Benzinli motor seçeneklerinin en üzerine ise 204 HP’lik 2.0 TSı ve 265 HP’lik 2.0 TSI ünite yer alacak. Dizel motor seçenekleri arasında ise 115 HP 2.0 TDI ve 150 HP 2.0 TDI üniteler tercih edilebilecek.

Octavia’nın mild hibrit teknolojisiyle donatılan motorları, daha fazla verimlilik sağlıyor. Frenleme sırasında geri kazanılan enerji, 48 voltluk bir marş jeneratörü kullanılarak bir lityum iyon bataryada depolanıyor. İçten yanmalı motor, elektrik gücüyle destekleniyor. Daha az güç gerektiğinde, 1.5 TSI motorun ACT+ aktif silindir teknolojisiyle iki silindir kapatılarak yakıt tüketimi daha da düşüyor. Arabanızla alakalı sorunlar Bakım-Arıza kategorimizdeki yazıları okuyabilirsiniz. Google‘de bizi aratabilirsiniz.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir