Silindir Kapak Contası Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler

Aynı zamanda bir üfleyici motor problemi olarak da yanlış anlaşılmaktadır. Ancak soru şu ki, bir contanın nasıl bu kadar çok sorunlu adı olabilir ve onu tamir etmenin maliyeti, onu tüm motorla değiştirmekle aynı. Hep birlikte Silindir Kapak Contası Hakkında Bilinmesi Gereken Gerçekler konusunu inceleyelim.

Dikkat çekici bir şekilde, en iyi çözümlerden bazıları, aynı derecede verimli olanı elde etmek için sökme işleminde bir motor oluşturmaya veya akıllı parçaları ihraç etmeye yöneliktir. Bloğu silindir kapağından ayırın ve ardından bunları ortada bir conta ile birbirine cıvatalamak bir kesme görevi görebilir.

Bu conta bir Silindir Kapak contası görevi görür ve bir motor için en yüksek basınç contasıdır. Silindir Kapak contası, ateşleme sırasında yanma gazlarını sızdırmaz hale getirme işinde yer alır ve hava girişi ve sıcak egzoz gazlarının sürekli değişen sıcaklıklarıyla ilgilenmek zorundadır.

Silindir Kapak contasının ayrıca, silindir duvarları etrafında dolaşan ve sırayla motoru soğutan soğutma suyunun çıkış noktasını kapatması gerekir. Daha önce tartışıldığı gibi, çoğu zaman sızdıran kısmı fark etmek ve anlatmak zor olabilir; ancak Silindir Kapak contası şişmiş, soğuk su ve egzoz gazları ile araç kullandığınızda, bu yerlere girilmesi ciddi bir sorun oluşturmamalıdır.

Şişmiş conta problemlerinde arıza tespit noktasının ilk kırılma noktası olarak not edilebilir. Sorun çözülmezse, zamanla sıcaklık dalgalanmaları metali aşındırabilir veya aşındırabilir. Bu işlemin neden olduğu sorun motorun sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir; ancak, motoru sökmeye ve ardından Silindir Kapak contasını değiştirmeye karar verirsiniz.

Sorun zamanla daha derin katmanlara ulaşır. Basitçe başka bir conta ile değiştirmek işe yaramaz ve değiştirilmesi gerekir. Aşınma alanları ve bükülme, uçlar daha önce denendiği gibi yeni contaya geri vidalansa bile zayıf bir contaya neden olabilir.

Tüm süreç için yatırılması gereken önemli bir maliyet vardır ve manuel veya kendi kendini değiştirme yöntemleri her zaman olmasa da yalnızca belirli bir süre için faydalı olabilir ve uzun vadede kesinlikle iyi bir fikirdir.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir