Silindir Kapak Contası Arızası

Silindir Kapak contasının arabanın sağlığını iyileştirmek için ağır kaldırma yaptığı biliniyor, ancak ortaya çıkan soru, bu dayanıklılığı korumak için ne tasarlandı? Silindir Kapak contası motor yağına, soğutma sıvısına, havaya ve hepsine maruz kaldığı için yağ ve soğutma sıvısı ile reaksiyona girmeyecek bir malzemeden olmalıdır.

Tüm bu faktörleri korumak için, her aracın Silindir Kapak contası, motorun özelliklerine göre benzersiz yapılır. Bu hedeflere ulaşmak için her yıl Tata motor parçalarına ve Maruti Suzuki motor parçalarına milyonlarca sterlin harcanmaktadır.

Çoğu conta için kullanılan malzeme paslanmaz çeliktir, ancak grafit ve çeşitli elyaflar da uygundur. Silikon, neopren ve polimerik reçineler gibi kimyasal kompozitlerin tanıtılmasıyla birlikte ortak kullanım alanları da buldular.

Contalar gerekli işlevleri yerine getirmelerinin yanı sıra bahsi geçen kimyasal kompozitler sayesinde muadillerine göre daha ucuza yapılabilmektedir.

Düzgün bakım yapılmadığı takdirde herhangi bir makine parçası arızalanabilir. Ön conta potansiyel olarak başarısız olduğunda, motorun aşırı ısınmasına neden olur. Bu, daha büyük bir dahili hasar riskine ve sıkıştırma verimsizliği sorunlarının kaybolmasına yol açar. Sadece basınç etkilenmekle kalmaz, aynı zamanda motor parçaları bunun için gereken doğru miktarda yağ, su ve soğutma sıvısı karışımını alamaz.

Arabada kötü bir Silindir Kapak contasından şüpheleniyorsanız, önceden neden olunan hasarı daha da kötüleştirebileceğinden, sürmeye çalışmamalısınız. Bu nedenle, aramanız gereken şey hemen değiştirme ve servistir, ki bu kesinlikle ihtiyacınız olan şeydir.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir