Hasar Kaydındaki ERP Çarpma ve KTT Çarpma Ne Anlama Gelmektedir?

Araç alırken şasi veya plaka kontrolü yaıldığında sık karşılaşılan ifadelerden ERP Çarpma ve KTT Çarpma ne anlama gelmektedir? KTT Çarpma Nedir ve ne zaman bu ifade yazılır? 5664 sorgusunda karşınıza çıkan KTT, ERP gibi kısaltmalar ne anlama geliyor? ERP Çarpma yazıyorsa nelere dikkat edilmelidir? İşte Hasar Kaydındaki ERP Çarpma ve KTT Çarpma Ne Anlama Gelmektedir? sorusunun cevapları…Hasar Kaydındaki ERP Çarpma ve KTT Çarpma Ne Anlama Gelmektedir? hep birlikte inceleyelim.

KTT Çarpma Ne Anlama Gelmektedir?

KTT Çarpma 5664 Hasar Sorgulamada Ne Anlam Taşır? KTT Çarpma Nedir? KTT Çarpma Tanımı: Kaza Tespit Tutanağının kısaltılmışı yani KTT anlamına gelir. Bu durumda araç satın alma işlemlerinde aracı satın alacak kişinin dikkat etmesi gereken bir konudur. Bu durumda bir çarpma ile karşılaşıyorsanız sorguda küçük ölçekli bir çarpma aklınıza gelmelidir. Trafikte yaşanan bu türlü küçük oranlı ve aracın hasar ile sürüşüne devam edilebileceği durumlarda hasar kaydı KTT şeklinde yapılır.

1 Nisan 2008 tarihinden bu tarihe kadar küçük ölçekli kazalarda kazaya karışanlar arasında kaza tespit tutanağı tutularak işlem halledilebilmektedir. Bu şekilde kazaya karışan sürücülerin trafikte uzun saatler beklemesine gerek kalmıyor.

Hasar Kaydındaki ERP Çarpma Ne Demek?

ERP Çarpma Nasıl Tanımlanır? ERP Çarpma’dan Anlaşılacak İfade nedir? ERP Çarpma: Exper Raporlu Çarpma teriminin baş harflerinden oluşmuş bir ifadedir. Bu tür kazalarda sigorta experi gelir, araçtaki hasarı tespit eder. ERP Çarpmada dikkat edilecek husus şudur. Eksper hasarı belirledikten sonra sigorta aracı onarmaz. Parayı araç sahibine verir. Araç sahibi bu parayla aracını yaptırır. Ama burada sık karşılaşılan durumlardan biri araç sahibi bu paranın bir kısmıyla aracı idareten yaptırmakta ve bu da sorunlara yol açabilmektedir. Orijinal olmayan malzeme kullanımı, zayıf işçilik sorunları gibi….

ERP hasarlı araçlarda; karşılaşılan büyük sorunlar : ERP çarpma yazılı bir aracı eksper yaptırdığınızda şaside büyük hasarlarla karşılaşmayabilirsiniz. Özellikle emniyet kemerlerine direnç atılmasıveya airbagler değiştirilmek yerine tamir görme durumları sigortadan alınan paranın tamamının aracın sorununu çözmek için kullanılmamasının sonuçlarındandır.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir