Fiat Linea Kronik Sorunları

Fiat Linea alacaklar için kullanıcıların en çok başını ağrıtan sanayiye gidildiğinde en çok karşılaşılan Linea Kronik Sorunları konusunda bu yazımızda sizlere bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Her şeyden önce bilinmelidir ki kronik diye tabir ettiğimiz bu sorunlar çoğu araç kullanıcısı tarafından karşılaşılan sorunlardır. Bu yüzden Fiat Linea aracınızda henüz karşılaşmamış olsanız bile yakın bir tarihte bu sorunlar sizin de kapınızı çalabilir.

Fiat Linea Kronik Sorunları

  • Airbag bölgesinde çatlama: En çok şikayet edilen durumlardan bir tanesidir. Özellikle direksiyon ortasında çatlak veya çatlak izi oluşumu görülebilmektedir.
  • Amortisör ve ön takımdan gelen sesler : Amortisör takozlarının çabuk bozulup ses yapması ön taraftan bozuk yolda gelen lakurdular da galiba kronik.
  • Stop lambası patlaması; AKüden de kaynaklı olabilir sürekli olmasa da arada voltajı fazla veriyor olacak ki aracımda sık karşılaştığım bir durumdur.
  • Şanzıman yağ kaçağı: Genelde karşılaştığım ve Lineası olup da şikayetler arasında çok duyduğum konulardan biri şanzıman bölgesinde yağ kaçağı. Galiba conta olarak kaliteli bir malzeme kullanılmıyor.
  • Gösterge ışıklarından biri sürekli yanık: Özellikle sarı motor ışığı sürekli yanıyor, ama yakıttan, ama farklı bir sebepten….

Kronik Sorunları Nasıl Çözebilirim

Aslında sorunun kronikleşmesi biraz da kullanıcıdan kaynaklanmaktadır. Aynı şikayetleri bir kullanıcı 150 bin km’de söylerken başka bir kullancı bu şikayeti 250 bin km’de söyleyebilir. Burada özellikle zamanında bakım yapılıp yapılmaması, kullanım şekli, kullanım yeri gibi etkenler de oldukça önemlidir. Yine de uygun fiyatlı bir araba için katlanılacak kronik sorunlar olduğunu ifade edebiliriz.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir