Sis Farı Olmayan Araca Sis Farı Takılır mı?

Araçların donanım paketlerinden kaynaklı karşılaşılan durumlardan biri de sis farı olmayan otomobiller olsa gerek. Neredeyse bütün araçlarda en boş paketlerde donanım olarak sis farı yer almıyor. Sis farının yer almaması bu araca sahip olan kişilerin aceba aracıma sis farı takılır mı sorusunu akla getiriyor. Peki sis farı olmayan bir araca sis farı takılır mı? Maliyeti ne olur? Sonradan takılan sis farı orijinali kadar kaliteli olur mu?

Arka sis farları olmasına rağmen çoğu araçta en boş modellerde sis farının olmadığı görülmektedir. Bu araçlara gerekli malzemeler alındıktan sonra sis farı takılabilir. Sis farı olmayan araçların sis farı takması için gerekli malzemeler ve ihtiyaç listesini paylaşmak istedik.

Sis farı olmayan otomobile sis farı takmak istiyorsanız

*Bir çift sis farı
*Sis farı rolesi
*Sis farını yakmak için sis farı düğmesi
*Düğme role ve sis farını birleştirecek kablo takımı
*Sis farı olmayan araçların ön tamponlarında sis farı ızgarasında bazen kapak bulunur. Kapak olanlar sis farı takılabilen bir kapak alması gerekir. Bazı araçlarda da sis farının takıldığı ızgara tamamen kapalı olur. Bunun için de tampondaki bu ızgaranın değişmesi gerekir.
* Son olarak sis farı alırken ayaklarının olmasına dikkat edin.Çünkü sis farını bu ayaklarla ızgarasına monte edeceksiniz.

Yukarıdaki parçaları temin ettiyseniz size bir kaportacı ve bir elektrikçi lazım.Kaportacı sizin farsız ızgarayı çıkarıp aldığınız sis farı yuvası olan ızgarayı takacak.Elektrikçi de düğme role sis farı tesisatını aracınıza çekecek. Role ve kablo takımını elektrikçiniz halledebilir. Bütün bunların maliyeti ne olur derseniz araçtan araca değişiklik göstermekle birlikte 500 – 1000 TL arasında bir gideriniz olacaktır.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir