Honda Jazz e:HEV Donanım Paketleri

Yeni Honda Jazz e:HEV, sahip olduğu gelişmiş e: HEV hibrit motoru, dinamik ve modern görünümüyle dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Honda Jazz e:HEV geniş iç mekanı ve kompakt dış tasarımıyla eksiksiz bir otomobil sunuyor. Yeni Honda Jazz, dinamik ve şık Jazz Hatchback ya da SUV esintilerine sahip Jazz Crosstar versiyonlarına sahip. Honda Jazz hang’ donanim paketleine sahip? 2 donanım seviyesinde gelen jazz EXECUTIVE ve CROSSTAR EXECUTIVE paketleriyle satışa sunuluyor. Honda Jazz e:HEV sahip olduğu 1.5 L i-MMD Hybrid motor özelliklerini de aşağıda detaylıca paylaştık.

Honda Jazz e:HEV motoru hakkında: 253 Nm tork üreten elektrik motoru ve akıcı bir sürüş performansı için yüksek verimlilik seviyesine sahip 98 PS gücündeki benzinli motoru ile yeni Jazz ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabilecek güçte. e: HEV son derece akıllı bir teknoloji ve en uygun güç gereksinimini belirlemek icin Jazz’ın performansını ve yakıt ekonomisini sürekli olarak izliyor. Sistem; benzinli sürüş, hibrit sürüş ve elektirkli sürüş olmak üzere üç sürüş modu arasında otomatik olarak geçiş yaparak kullanım şartlarına en uygun sürüş yönetimini gerçekleştiriyor

Honda Jazz Standart Donnaımlar

  • ÇARPIŞMA HAFİFLETİCİ FREN SİSTEMİ Bir otomobille veya yayayla çarpışma olasılığı söz konusu olduğunda bu özellik sizi tehlikeye karşı uyarıyor ve olası çarpışmanın şiddetini en aza indirmek için hızınızı azaltıyor.
  • ŞERİT TAKİP UYARI SİSTEMİ Otomobilin içinde bulunduğu şeridin dışına çıkması halinde (sinyal lambası etkinleştirilmediği durumlarda) sistem sizi görsel ve işitsel olarak uyarıyor ve aracı tekrar şeride sokmak için dikkatinizi çekiyor.
  • TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ Trafik İşareti Tanıma Sistemi, sürüş istikametindeki trafik işaretlerini algılayarak bunları bilgi olarak gösterge paneline yansıtıyor. Sistem iki trafik işaretini de aynı anda algılayabilir.
  • ŞERİTTE TUTMA ASİSTANI Ön cama monte edilen kamera, otomobilin yol dışına çıkmak üzere olduğunu tespit ediyor ve elektrikli direksiyon sistemine müdahale ederek aracı tekrar yola sokmak için manevra yapıyor. Sistem bazı durumlarda fren de yaparak otomobili yavaşlatabiliyor.
  • ŞERİT KORUMA DESTEK SİSTEMİ Otomobilin şerit ortasında kalmasına yardımcı olan sistem, sürüş boyunca direksiyon düzeltme gereksinimini azaltırken daha az stresli ve daha dingin bir sürüş deneyimi sağlıyor.
  • AKILLI HIZ LİMİTLEYİCİ Sistem, var olan Ayarlanabilir Hız Limitleyici ile Trafik İşareti Tanıma Sistemi’ni birleştirerek tek bir özellik olarak kullanıyor. Böylece otomobilinizin hız limitini Trafik İşareti Tanıma Sistemi’nin tespit etmiş olduğu hız sınırı işaretine göre otomatik olarak ayarlıyor.
  • DÜŞÜK HIZDA TAKİP ÖZELLİĞİNE SAHİP UYARLANABİLİR HIZ SABİTLEYİCİ Bu fonksiyon önünüzdeki otomobile göre ayarlanmış seyir hızını ve takip mesafesini koruyor. Öndeki otomobilin durması halinde sistem siz ayağınızı fren pedalına götürmeden otomobilinizi yavaşlatıyor ve durduruyor Öndeki aracın tekrar harekete geçmesi halinde sistemi tekrar etkinleştirmek için sadece gaz pedalına dokunmanız yeterli oluyor.
  • AKTİF UZUN FAR KONTROL SİSTEMİ Bu sistem, çevrenizdeki sürüş koşullarını değerlendirerek, kısa ve uzun farlar arasındaki geçişi otomatik olarak yapıyor. Karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olmasını da engelleyerek sizin için en iyi aydınlatmayı sağlıyor

Honda Jazz e:HEV Donanım Paketleri ve Özellikleri

EXECUTIVE

Öne çıkan donanım özellikleri:
♦ 16” Alüminyum alaşımlı jantlar
♦ HONDA SENSING
♦ Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
♦ Deri-Kumaş koltuklar
♦ Sihirli koltuklar
♦ 9” dokunmatik multimedya ekranı
♦ Kablosuz Apple CarPlay
♦ Android Auto
♦ LED ön farlar
♦ LED ön sis farları
♦ Karartılmış arka camlar
♦ Isıtmalı direksiyon
♦ Kör nokta ve çapraz trafik uyarı sistemi
♦ Geri görüş kamerası

CROSSTAR EXECUTIVE

Öne çıkan donanım özellikleri:
♦ 16” Alüminyum alaşımlı jantlar
♦ HONDA SENSING
♦ Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi
♦ Suya dayanıklı kumaş koltuklar
♦ Sihirli koltuklar
♦ Tavan rayları
♦ 9” dokunmatik multimedya ekranı
♦ Kablosuz Apple CarPlay
♦ Android Auto
♦ LED ön farlar
♦ LED ön sis farları
♦ Karartılmış arka camlar
♦ Premium ses sistemi
♦ Geri görüş kamerası
♦ Crosstar özel dış tasarım

Honda Jazz e:HEV Donanım Paketleri ve Özellikleri

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir