Dizel- Benzinli Accent Era Kronik Sorunları

Accent Era araç alacakların sordukları ve dikkat ettikleri konulardan bir tanesi de kronik sorunlar. 1.4 motor, 1.6 motor ve ya 1.5 dizel motor eralarda kronik sorunlar var mı? Dizel- Benzinli Accent Era Kronik Sorunları neler ve nasıl çözülür?

Hyundai Accent Era Kronik Sorunları

  • İmmobilizier Arızası: Sık karşılaşılan durumlardan biridir. Yakıt pompası ile ayırt etmek önemlidir ve bakmayı unutursanız ilk yakıt pompası değişecek denilebilir. Bu yüzden kontağı takıp çevirince ışığın yanmasını görün. Işık yanıyorsa sıkıntı yoktur. Işık sürekli yanmaz. Araç çalışır durumda ışığın sönmesi gerekir. Kontağı ilk çevirmede ışık yanmıyorsa immobilizier arızası vardır.
  • Özellikle aracı ilk çalıştırmada marşı geç alam ve sonrasında çalışma – ara ara çalışmamam ve yavaş hızlarda durma durumlarında birden stop etme olayı ile karşılaşıyorsanız şamandrada çatlak vardır. Erası olanların karşılaştığı kroniklerden biridir.
  • Dizel eralarda turbo ötmesi, özellikle kilometreli araçlarda turbonun revizyon istemesi.
  • Yol tutuşta sıkıntı, çok sekme: Genellikle arka yay değişikliği ile çözülüyor.
  • Hyundai Accent Era kullanıcılarının yaşadığı en yaygın sorunlardan biri de EPS dir..EPS ile, aracın kontrolünün kolaylaşması, manevra yeteneğinin sağlanması için araç yüksek hızlarda direksiyonu sertleştirir, düşük hızlarda ise hafifletir.

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir