Chevrolet Aveo Kasa İsimleri ve Makyajlanma Yılları

Chevrolet ürettiği araçlarla ülkemiz pazarına giriş yaptıktan sonra ilk olarak Chevrolet Kalos modeli ile giriş yaptı. Daha sonra Chevrolet Kalos üretimini durdurak yerine Chevrolet Aveo üretmeye başlamıştır. Aveo 2006 – 2013 yılları arasında ülkemizde satılmıştır. 2013 yılında Chevrolet, Türkiye pazarından çekilerek bu defteri kapatmıştır.

Chevrolet Aveo Kasa İsimleri ve Makyajlanma Yılları

1.nEsil ve Makyajlı Hali Chevrolet Aveo Kasa İsimleri ve Makyajlanma Yılları

Chevrolet Aveo, çeşitli pazarlarda farklı isimler altında satılmış ve zamanla makyajlanmış bir modeldir. İşte bazı yaygın isimler ve makyajlanma yılları:

  1. Chevrolet Aveo (T200): İlk nesil Aveo modeli, T200 kod adıyla anılmıştır. Bu nesil 2006-2009 yılları arasında ülkemizde satılmıştır.
  2. Chevrolet Aveo (T250/T300): İkinci nesil Aveo, T250 kod adıyla başladı, ancak daha sonra T300 kod adıyla güncellendi. Bu nesil 2011-2013 yılları arasında ülkemizde boy göstermiştir.

1.nesil ile 2.nesil arasında 2009 yılında Chevrolet Aveo makyajlanmış ve tasarımsal ve donanımsal değişikliklerle satılmıştır. Chevrolet Aveo yeni tasarımı, donanımı ve kendi klasmanında ki uygun fiyatı ile tercih edilebilecek bir araba olmasına karşın Chevrolet’in ülkemizden çekilmiş olması Aveo için en büyük dezavantaj olmaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir