Araba Deviri Belli Bir Noktayı Geçmiyor

Araba Deviri Belli Bir Noktayı Geçmiyorsa akla ilk gelecek nokta turbo sistemidir. Araç 4000 devri geçmiyor ve genellikle araç boştayken 4 bin devri geçmiyor. Hareket halinde vitesteyken de gaza bastığımda 4000 devri geçmiyor, araç rölantide 4000 devri geçmiyor hangi markada seat, skoda, volkswagen vb neden bu problem olur? Gibi sorularda turbo sisteminden kaynaklı problemler devirlenmeyi keser ve bu soruna neden olur.

Turbo Sorunu ve Devir Problemi

Araba Deviri Belli Bir Noktayı Geçmiyorsa akla ilk gelecek nokta turbo sistemidir. Araç 3000 devri geçmiyor ve genellikle araç boştayken 3 bin devri geçmiyor. Hareket halinde vitesteyken de gaza bastığımda 3000 devri geçmiyor, araç rölantide 3000 devri geçmiyor hangi markada seat, skoda, volkswagen vb neden bu problem olur? Gibi sorularda turbo sisteminden kaynaklı problemler devirlenmeyi keser ve bu soruna neden olur.

Aracın Devir Kesme Nedenleri

  • Kızdırma bujilerinizi kontrol ettirin, yanmış olabilir.
  • Turbo hortumu yırtılması durumunda aynı problemi yaşarsınız. Yapabileceğiniz fazla bir müdahale yoktur. Servise görünmelisiniz.
  • Turbo Selenoid Valfi probleminden aynı sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Turbo hortumunda sorun yoksa krank mili pozisyon sensörü arızalanmıştır. Devri yükseltmeme belirli bir noktadan sonra devirlenmeme etkisini o da yapar. Genellikle kam mili pozisyon sensörüyle birlikte çift satılır.
  • Otomatik araçlarda da yaşanan bir problemdir. Şanzıman beyni arızalanınca da bu durumla karşılaşabilirsiniz.
  • MAF sensöründen de sorun kaynaklanabilir. Hava akış metresi ne işe yarar sorusunun yanıtına baktığımıza, bu parçanın motora giren havayı temizleyen filtreden gaz kelebeğine ne kadar hava aktarılacağını belirlediği sonucuyla karşılaşırız. MAF sensörü çalışmazsa ne olur, motor arıza ışığı yanar ve araba yavaşlamaya başlar.

Arabanın Devirlenmeme Sorunu Maliyeti

Öncelikli olarak usta bir işçilik parası alacaktır. Sorun ufak ya da büyük olsun. Turbo kaynaklı sorunlar genellikle pahalı olabiliyor ama hortum çıkması, yırtılması gibi durumlarda biraz malzeme parası verdiğiniz kadar da işçilikle kurtulabilirsiniz. Asıl önemli olan sorunun net teşhis edilmesidir. Aynı durumu yukarıdan farklı sebeplerden yaşayanlar yorum olarak bize bildirirlerse seviniriz.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir