Vision, Dream, Flame ve Passion Donanımlarıyla Toyota Corolla Motorları

Vision, Dream, Dream X-Pack, Flame X-Pack, Passion X-Pack, Hybrid Dream, Hybrid Dream X-Pack, Hybrid Flame X-Pack, Hybrid Passion X-Pack gibi geniş ve çeşitli donanım paketlerine sahip yeni Corolla’nın bu paketlerinin sahip olduğu donanımsal farkları ve motor seçeneklerinin teknik detaylarını birlikte inceleyelim.

Toyota Corolla Motor Seçenekleri

1.5L Benzinli 6 İleri Düz Vites, 1.5L Benzinli Multidrive S, 1.8L Hybrid e-CVT şanzımana sahip Toyota Corolla’nın 3 farklı motoruna ait teknik detaylar şu şekilde:

3 silindirli 1.5 L benzinli motora sahip Corolla 92 kw (125hp) güç üretebiliyor. Yakıt tüketimi oldukça ideal olan üç motorda da veriler yukarıdaki gibidir.

Toyota Corolla Paketleri ve Paketlerin Sahip Oldukları Donanımlar

İki adet benzinli 1.5 L motora ait 5 donanım paketi bulunmaktadır. Bunlardan vision en boş paketi iken Passion X-Pack en dolu full paketidir. Bu paketler benzinli motorlara ait olup aşağıda mavi renkle gösterilen 4 paket de hibrit motora ait donanım seviyeleridir. Hibrit motorda en boş paket Hybrid Dream iken en dolu modeli de Hybrid Passion X-Pack paketidir.

  • Corolla, öndeki araçla takip mesafesi azaldığında ve karşı yönden gelen far ışığını algıladığında uzun hüzmeli farları kapatarak kısa hüzmeli farları yakar. Takip mesafesi arttığında ve karşı yönden gelen araç yanınızdan geçtikten sonra tekrar uzun hüzmeli farlara geçer. (AHB)
  • Akıllı Şerit Takip Sistemi, aracınız şeritten çıkmaya başladığında hafifçe direksiyona müdahale ederek rotanızı düzeltir, uzun yolculuklarınızı daha güvenli ve konforlu kılar. (LTA)
  • Belli şartlarda aracın yaya, bisikletli ya da park halindeki araçlara yaklaşmasını önlemek ve kaza riskini minimize etmek için tespit ettiği yaya ve araçlara belli bir mesafe kaldığında sürüşü direksiyon ve fren aracılığıyla destekliyor.(PDA)
  • Akıllı Şerit Takip Sistemi aktifken, belirli bir süre boyunca sürücü kontrolü algılanmadığı durumlarda Corolla önce sesli ikazla sürücüyü uyarır. Uyarıya rağmen sürücü kontrolü algılanmıyorsa, Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi, araç şeritten çıkmadan fren desteği sağlayarak sürüşü yavaşlatıp durdurur.(EDSS)
  • Ön Çarpışma Önleyici Sistem, yolunuzdaki araçları, yayaları ve bisikletlileri tespit ederek çarpışmaları önler. Sistem, sürücüye görsel ve sesli ikazda bulunur ve fren desteği sunar.(PCS)
  • Trafik İşareti Algılama Sistemi yoldaki trafik işaretlerini izleyerek, hız sınırı ve sollama kısıtlaması gibi faydalı bilgileri gösterge ekranında sizinle paylaşır. (RSA)
  • Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, öndeki araçla sizin aracınız arasında önceden belirlenmiş minimum mesafeyi korur. Bu mesafe kısalırsa, sistem hızı düşürmek için fren yapar. Mesafe tekrar artarsa, sürücü belirlenmiş olan seyir hızına ulaşana kadar yavaşça hız artırılır. Sollama Önleme Desteği sayesinde; sollama yapılarak geçilecek şeritte yavaş giden bir araç varsa, aracınızın hızı bu aracın hızına düşürülür. Sollama Sırasında Destek Fonksiyonuyla ayarlanan hız, öndeki aracın hızından daha yüksekse sollama sinyali verildiğinde araç şerit değiştirerek hızlanmasına devam eder. Viraj İçerisinde Hızın Azaltılması özelliği sayesinde viraja girildiğinde hız düşürülür. Sürücünün daha güvenli bir sürüş yapabilmesi için viraj çıkışında araç tekrar ayarlanan ilk hıza geri döner.

Toyota Corolla Renk Kodları ve Renk Seçenekleri

Pasifik mavi, metalik gri, buzul metalik gri, parlak gümüş gri, siyah, egzotik kırmızı, galaksi beyazı ve kar beyazı renk seçenekleri ile Corolla görünümleri ve renk kodları şu şekilde:

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir