Toyota Corolla 1.4 D-4D Paket Karşılaştırması

Toyota Corolla 1.4 D-4D dizel motorunu incelediğimizde karşımıza farklı paketler çıkmaktadır. Paketlerde bulunan ufak donanımlarla paket isminin çok olmasına sebep olmuştur. Bu da kullanıcıların hangi paket sorusunu akıllara getirmiştir. Ama bazı donanımsal farklardan hangi paket olduğunu daha rahat anlayabilmekteyiz. Peki Toyota Corolla 1.4 D- 4D hangi paketlerle piyasada bulunmakta?

1.4 D-4D Toyota Corolla Paketleri ve Donanımları

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Life paket özelliklerinde TEKNİK DONANIM olarak ABS-Anti Blokaj Fren Sistemi, ASR-Elektronik Patinaj Önleme Sistemi, Diz Hava Yastığı, Elektrik Takviyeli Direksiyon ESP-Elektronik Stabilizasyon Programı, Hıza Duyarlı Direksiyon, Isofix, Perde Hava Yastığı, Yokuş Kalkış Desteği       İÇ DONANIM olarak Bluetooth Elektrikli Camlar (Otomatik Camlar) Fonksiyonel Direksiyon Ön Kol Dayama USB Bağlantısı Yol Bilgisayarı   DIŞ DONANIM olarak da Elektrikli Aynalar Isıtmalı Aynalar LED Gündüz Sürüş Farları  bulunmaktadır.                                                   

Dizel Toyota Corolla 1.4 D-4D Active paket özelliklerine bakalım. Active pakette Life pakette bulunan teknik donanımlar aynen mevcuttur. İç donanım olarak Life pakete ilave Arka Kol Dayama ve Dijital Klima ve dış donanımda da life pakete ilave olarak Alaşımlı Jant, Sis Farı bulunmaktadır.                                                   

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Touch paket özelliklerine baktığımızdaActive paketle birebir benzer donanımlara sahiptir. İlave olarak dış donanım olarak bu pakette arka park sensörü de bulunmaktadır.                               

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Advance paket özellikleri de Touch paketten biraz ayrılmaktadır. Teknik özellikler aynı kalmakla birlikte iç donanımda Hız Sabitleyici, Otm.Kararan Dikiz Aynası bulunmakta ve dış donanımsal olarak da Alaşımlı Jant Elektrikli Aynalar Far Sensörü Isıtmalı Aynalar Katlanır Aynalar LED Gündüz Sürüş Farları Park Sensörü Sis Farı Yağmur Sensörü  bu pakette yer almaktadır.                                       

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Advance Navigation: oyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Advance pakete navigasyon eklenmiş pakettir.                                                                                              

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Premium paket özelliklerini incelediğimizde diğer paketlerde görmediğimiz Otomatik Park Sistemi bu pakette teknik donanım olarak yer almaktadır. Anahtarsız Çalıştırma bu pakette kendine yer bulmuştur. Arka Kol Dayama, Bluetooth, Dijital Klima, Elektrikli Camlar (Otomatik Camlar), Fonksiyonel Direksiyon, Hız Sabitleyici, Ön Kol Dayama, Otm.Kararan Dikiz Aynası, USB Bağlantısı, Yol Bilgisayarı gibi iç donanımların yanında dış donanım olarak da Alaşımlı Jant Elektrikli Aynalar Far Sensörü Far Yıkama Isıtmalı Aynalar Katlanır Aynalar LED Gündüz Sürüş Farları Park Sensörü Sis Farı Yağmur Sensörü gibi özelliklerle dolu dolu bir pakettir.                                                                                                                                     

Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Premium Navigation : Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Premium paket e navigasyon eklenmiş pakettir.   

Toyota Corolla 1.4 D-4D M/M Paket  Özellikleri    

Bu paketlere ilave olarak aynı maketlerin M/M paketleriyle de karşılaşırız. MultiMode kısaltılmışı olan M/M pakette ne farklı? MultiMode Nedir? MM paketler normal paketlere ilave olarak hem otomatik hem de manuel kullanım olanağı bulunmaktadır, vites geçişleri bir elektronik devre ile gerçekleştirilen bu sistemde otomatik araçlarda olduğu gibi debriyaj olmadığından geri kaçırma, vites değiştirirken kavrama noktasını bulma gibi manuel vitesin zorluklarını yaşamazsınız. Bu açıklamadan sonra Toyota Corolla Dizel 1.4 D-4D Advance M/M, Premium M/M gibi paketleri yazmadan konuyu tamamlıyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

HIZLI YORUM

SİTEDE YORUMLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir