Radyatör Sızıntı Önleyici işe yarıyor mu?

Tüm SorularKategori: Otomobil Arızaları ve Arıza KodlarıRadyatör Sızıntı Önleyici işe yarıyor mu?
Muzaffer soruldu 9 ay önce

Merhabalar, sağ ön teker bölgesinden antifiriz damlıyor. Sızıntı çok az, bunu sızıntı önleyici sıvılarla önleyebiir miyim öneriniz var mı?

2 Cevap
Yaşar cevapladı 2 sene önce

Evet radyatördeki ufak kılçak kaçaklarda, yıllanmış ve borularda oluşan sızdıran kaçaklarda işe yarıyor en azından benimkinde yaradı. Ustan söyler ama kullandıktan sonra 30-40 kilometre dolaşmalısın araçla, tam sistemde dolansın sıvı. Bununla birlikte aracınızın motor suyunu değiştirdiğinizde konulan antifiriz zamanla tekrar malzemeyi etkisiz hale getirecektir. Yani arada kaçaklara yine dikkat edilmeli tam çözüm olmuyor.

Metin efe cevapladı 1 sene önce

Sızıntı önleyici geçici bir çözümdür. Öncelikle şunu kontrol edelim ki araç altında damlama var mı,, özellikle kaçaklarda eğer ufaksa işe yarayacaktır. Ama kullanıma dikkat etmeli tam performans için yaklaşık 20 km dolanmak gerekli. Aracınıza motor suyu değişiminde etkisini kaybedecektir çünkü antifirizli su bunu ve borulardaki diğer pas tortuyu çözecektir. Eğer kullanmak zorundaysanız yakın dönemde vakit ayırın ve kaçağı giderecek önlem alın. Devirdaim, borular, yedek su kabı çatlak olabilir, normal su konduysa motor su tapaları kaçırıyor olabilir

Cevabınız

19 + 7 =