Nissan Skystar Araba Periyodik Bakım

Tüm SorularKategori: Periyodik Araç BakımıNissan Skystar Araba Periyodik Bakım
Erdem soruldu 1 yıl önce

Merhaba hocam. Ben 2-3 sene önce babamı kaybettim. Bu süreden sonra 2009 model Nissan Skystar aracımın bakımlarını doğru yaptırıp yaptırmadığıma emin olamadım. Babamdan sonra arabayı pek kullanmadım. 1’i servis olmak üzere 2 defa yıllık yağ değişimini yaptırdım. Antifriz sıvısı da kontrol edildi. Onun harici vize kusuru olarak aracımda sadece her yıl vizede çıkan rotil toz lastiği hasarı var. Balata durumunu da bilmiyorum. Nasıl bir yol çizmeliyim?

  • Mehmet Ali Üyemiz yorumladı 1 yıl önce

    Öncelikle başınız sağolsun. Aracı fazla kullanmasanız bile yıllık olarak yağ bakımı yaptırmışınız ki bu aracınız için iyi bir şey. Araç balata durumu, disk durumu kullandıkça kendini belli edecektir. Fren yaparken ötme sesi varsa, geç duruyorsa balata değişimi gelmiş olabilir. Aksi bir durum yoksa balatalar kilometre yapmadığınız için çabuk bitmeyecektir.

  • Mehmet Ali Üyemiz yorumladı 1 yıl önce

    “Rotil toz lastiği hasarı” aslında bir yazım hatasıdır. Doğru yazımı “rotal toz lastiği hasarı” şeklindedir. Bu, lastiklerin aşınmasından kaynaklanan bir hasardır ve genellikle lastiklerin ömrünün sonuna yaklaştığında meydana gelir. Lastikler rotal tozunu toplarlar ve zamanla bu tozlar lastiğin aşınmasına neden olabilir. Bu durumda lastiklerin değiştirilmesi gerekebilir.

    Cevabınız

    17 + 15 =